"ТУТЊАВА, ПА ПОТРЕС, ЈАК И ДУГ" Грађани узнемирени након земљотреса у БиХ - осетило се у Хрватској и Црној Гори
ЗЕМЉОТРЕС јачине 4,8 по Рихтеру осетио се јутрос широм Босне и Херцеговине.
Фото: pixabay
Према подацима Европског медитеранског сеизмолошког центра (ЕМСЦ), земљотрес се осетио у Сарајеву, Мостару, Широком Бријегу и Зеници, али и у Будви, Сплиту и на Корчули.
Грађани кажу да је тло дрхтало готово 15 секунди.
- Солидно се дрмусао инвентар по кући - пишу грађани и додају да је у Широком Бријегу трајало доста дуго.
- Овај је баш потрајао - додају у коментарима.
Јавили су се бројни грађани из Хрватске и Црне Горе, који кажу да је "добро продрмало".
- Тутњава, па потрес, јак и дуг - пише једна корисница из Хрватске.
Становници Мостара кажу да их је потрес буквално избацио из кревета.
- Био је баш дуг, пробудио ме - пишу на мрежама.
И даље нема информација о материјалној штети и повређенима.
БОНУС ВИДЕО:
ПОТРЕСНЕ СЦЕНЕ ИЗ ЉУБИЊА, СТОЦА И БЕРКОВИЋА: Земљотрес изазвао велику штету
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)