БИСЕРА ТУРКОВИЋ СПРОВОДИ САМОВОЉУ: Лавров не сме ступити на тло БиХ!

ДРЖАВНИ органи БиХ, посебно Гранична полиција Босне и Херцеговине, упозорени су да - ако се суоче с најавом или лично доласком - Сергеја Лаврова, министра спољних послова Руске Федерације, онемогуће ступање на тло Босне и Херцеговине, пише портал "Politicki.ba".

БИСЕРА ТУРКОВИЋ СПРОВОДИ САМОВОЉУ: Лавров не сме ступити на тло БиХ!

Фото: Принтскрин

Налог - информацију о прихваћеним рестриктивним мерама, делегирала је Бисера Турковић, министарка спољних послова БиХ. 

Овај налог издала је без консултација са представницима сва три народа, а државна влада БиХ није расправљала о формалном прикључењу санкцијама Запада Руској Федерацији.

Посланик СНСД-а у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ Сања Вулић поручила је раније министарки спољних послова БиХ Бисери Турковић да престане да дели лекције већима од себе у дипломатском свету, а посебно у име свих у БиХ.

- Бисера Турковић мало ставља видео са министром спољних послова Русије Сергејом Лавровом и лавом који риче, а мало га напада по директиви. Министар Лавров је тренутно, верујем, највећи светски дипломата, а Бисера Турковић локални актер и то из странке која не поштује ни БиХ, ни Устав, ни законе, нити било шта - истакла је Вулићева.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.

21. 07. 2026. у 18:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

КРАЈ ЗА АЛБАНЦЕ? Против Словенаца који јуре историју тешко да ће моћи