СЛАХИЈА ХРВАТСКА НЕ ПУШТА У ЗЕМЉУ: Ништа од предавања бившег заточеника Гвантанама

Јурица Керблер

06. 05. 2022. у 13:04

ОТКАЗАНО је предавање бившег заточеника Гвантанама Мохамеда Оулда Слахија које је у недељу требало да одржи у загребачком ХНК-у.

СЛАХИЈА ХРВАТСКА НЕ ПУШТА У ЗЕМЉУ: Ништа од предавања бившег заточеника Гвантанама

Фото: Танјуг/АП

Наиме, у склопу Филозофског театра Слахи је требао да разговара са Загрепчанима и изнесе своје мишљење као бивши заточеник злогласног логора, али му хрватске власти нису допустиле улазак у земљу. Требао је да добије привремену дозволу за рад, која би му омогућила предавање, а процењено је да му из безбедносних разлога ту дозволу Хрватска ускрати.

Слахи је у Гвантанаму провео 15 година и написао је књигу ”Дневник из Гвантанама” која је објављена и на хрватском језику. Описао је сва мучења која је прошао, а књигу настоји да представи у многим европским државама. Из Гвантанама су га Американци пустили пре шест година.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ИЗБОЛА МУЖА ЈЕР ЈЕ ПСОВАО ТЕЛЕВИЗОР! Лекари хитне помоћи нису могли да верују шта се десило