НОВО ПРАВИЛО ОД СЛЕДЕЋЕ ГОДИНЕ: Срби ће за улазак у Хрватску морати да плате седам евра

Јурица Керблер

20. 04. 2022. у 14:00

ГРАЂАНИ Србије, као и грађани Црне Горе и БиХ, од следеће године мораће да плате седам евра ако желе да уђу у Хрватску.

НОВО ПРАВИЛО ОД СЛЕДЕЋЕ ГОДИНЕ: Срби ће за улазак у Хрватску морати да плате седам евра

Фото: С. Костић

Сви путници мораће да испуне формулар на интернету и плате једнократну накнаду, а то ће важити за све старије од 18 и млађе од 70 година. Наводно би испуњавање формулара могло ићи брзо, а за они који не умеју да се снађу на компјутеру то могу да ураде друге особе. Одобрење би могло да буде готово истог тренутка по слању формулара и уплати седам евра.

Реч је о новим правилима Европске уније, које ће спроводити и Хрватска. Европски систем за информације о путовањима примењиваће се на свим граничним прелазима земаља ЕУ са суседним земљама, а није познато хоће ли грађани земаља које нису у ЕУ морати да испуњавају формуларе и плаћају накнаду сваки пут када улазе у Хрватску.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (11)

ВЕЧИТИ ДЕРБИ ОВАКВУ ПРОВОКАЦИЈУ НЕ ПАМТИ! Делије развиле трансапрент на ЈУГУ! Гробари остали у шоку! (ВИДЕО)