ЗАГРЕБ СЕ ПРИДРУЖУЈЕ ЗЕМЉАМА ЕУ: И Хрватска ће протерати руске дипломате

06. 04. 2022. у 20:03

ХРВАТСКА ће ускоро протерати неколико руских дипломата из амбасаде у Загребу, најавили су хрватски премијер Андреј Пленковић и шеф дипломатије Гордан Грлић Радман.

ЗАГРЕБ СЕ ПРИДРУЖУЈЕ ЗЕМЉАМА ЕУ: И Хрватска ће протерати руске дипломате

Фото: Танјуг/АП

- То ћемо учинити из солидарности и као реакцију на ово што се догађа, на ове стравичне призоре из Буче и других украјинских крајева - најавио је Грлић Радман, али није рекао колико ће дипломата бити проглашено непожељним.

Грлић Радман каже да догађаји у Гучи ”снажно подсећају на догађаје у Вуковару”. Недавно су руски дипломати уселили у нову зграду у Загребу, након дугогодишњег спора око дипломатског седишта Руске федерације у Хрватској.

БОНУС ВИДЕО:

Уместо српске вијори се хрватска застава

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (2)

РУСИЈА У ШОКУ: Добила вести из Америке које уопште није очекивала