ЈАНША О РУСКОЈ ОФАНЗИВИ: Руска војска никад неће заузети Кијев

Танјуг

18. 03. 2022. у 00:05

РУСКА војска никада неће заузети Кијев, изјавио је данас словеначки премијер Јанез Јанша говорећи о утисцима током боравка у главном граду Украјине који је посетио у уторак заједно с пољским и чешким премијерима када је и разговарао с украјинским руководством.

ЈАНША О РУСКОЈ ОФАНЗИВИ: Руска војска никад неће заузети Кијев

Фото АП

Говорећи за словеначку телевизију, Јанша је рекао да је то била посета охрабрења украјинским лидерима, преноси Хина.

- Првенствено та посета је била показатељ да Украјину нисмо отписали, нагласио је Јанша, додајући да су се бројне дипломате, представници међународних организација и корпорација из украјинске престонице повукли још пре напада Русије на Украјину.

- За њих је то био знак да нису отписани, да се не ради само о подршци издалека него да неко верује да ће се они одбранити и победити - додао је Јанша.

Фото Кирил Нестеренко

Према његовим речима, напади на центар Кијева су релативно ретки и град није опкољен.

- Кијев се напада с истока и запада, али снаге које нападају град су преслабе да би га заузеле. Руска војска никад неће освојити Кијев, нагласио је словеначки премијер.

Поново је изнео и своју идеју о увођењу зоне забрана летења изнад Украјине како би се олакшала одбрана од руске агресије, иако је НАТО савез ту замисао одбио тврдећи да би довела до отвореног сукоба с Русијом.

Јанша, међутим, тврди да су ту идеју већ подржале три државе чланице НАТО и да је уверен како ће подршка том предлогу расти.

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ КОМАНДОС О БОРБИ СА ДЕСНИМ СЕКТОРОМ: "Предали су се, велики поздрав грађанима Русији!"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОДЛУКА КОЈА МОЖЕ ДА ПРОМЕНИ СВЕ: Русија разматра Трампову понуду

ОДЛУКА КОЈА МОЖЕ ДА ПРОМЕНИ СВЕ: Русија разматра Трампову понуду

РУСКО министарство спољних послова, заједно са својим савезницима и партнерима, разматра предлог америчког председника Доналда Трампа за придруживање Одбору за мир, изјавио је данас портпарол Кремља Дмитриј Песков.

09. 02. 2026. у 11:26

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.

09. 02. 2026. у 11:13

Коментари (9)

НОВА ПРИЛИКА ЗА МАЛА И СРЕДЊА ПРЕДУЗЕЋА: EBRD SME Go Green кредитна линија помаже при модернизацији и унапређењу производње - ово су детаљи