ПЛЕНКОВИЋ КАТЕГОРИЧНО ТВРДИ: Дрон који је пао у Загребу носио експлозив!
ДОК главни секретар НАТО-а Јенс Столтенберг тврди да летелица која је пала на Загреб није била у борбеном задатку, хрватски премијер Андреј Пленковић упозорава да је била наоружана и да само срећом нико није страдао.
Фото: Профимедиа/Илустрација
- Ово су трагови бомбе и експлозива, важно је да јавност види озбиљност ситуације - рекао је Пленковић на ванредној конференцији за новинаре и показао фотографије на којима се виде фрагменти експлозива.
Хрватски стручњаци настављају са истрагом, а у сарадњи са НАТО-ом настоји се доћи до информација одакле је летелица испаљена и са којим циљем. У среду хрватски премијер путује у Шпанију где је седиште НАТО-а, како би са заповедницима војног савеза разговарао да се додатно заштити хрватски ваздушни простор.
У Загреб у среду стижу и два америчка авиона Ф-16 који долазе, како је рекао Пленковић, дати потпору безбедности Хрватске. Главни град Хрватске надлетала су и два француска авиона Рафале који су полетели из Дубровнику где је тренутачно француски носач авиона Шарл де Гол који учествује у операцији НАТО-а ”Племенити штит”. Делегација хрватског Министарства одбране одлази у Вашингтон где би са америчком страном разговарала о набавци сустава протуваздушне одбране, а спомиње се и могућност да Патриот буде смештен на хрватском тлу.
Хрватски председник Зоран Милановић критиковао је хрватску владу, пре свега министра одбране Марија Баножића што открива детаљи истраге која још није готова. "О томе се не говори док ниси сигуран шта се догодило, а истрагу води обавештајна пуковнија". Милановић је коментарисао и речи председника Вучића да би дрон да је надлетао Србију био срушен. "Србија има добро опрему, али у седам минута не би могли да сруше беспилотну летелицу. Не би ни Немци. Ја на Србију не гледам као на конкуренцију, ни као на претњу, ни као на напријатеље".
БОНУС ГАЛЕРИЈА: Украјински "Бајрактари"
БОНУС ВИДЕО: Најновији руски дрон "Орион" разнео мету у парампарчад
Препоручујемо
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Мадуро слетео у Њујорк, прети му смртна казна; Протести против Трампа (ФОТО/ВИДЕО)
У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, у суботу ујутро одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони и хеликоптери, јавили су светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље у операцији "Operation Absolute Resolve".
03. 01. 2026. у 07:45 >> 00:07
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)