БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА УВЕЛА САНКЦИЈЕ РУСИЈИ: Додика нису ни обавестили
ПРЕДСЕДНИШТВО БиХ без обавештавања српског члана Председништва Милорада Додика увело је санкције Руској Федерацији.
Председништво БиХ
Српски члан Председништва БиХ Милорад Додик напустио је седницу након што су Комшић и Џаферовић одбили расправу о заузимању става Председништва БиХ о ситуацији у Украјини.
Додик је у обраћању новинарима изјавио да је тражио да БиХ заузме неутралан став о питању Украјине, али су друга два члана председништва БиХ били против тога.
Он је истакао да је против свих предложених тачака дневног реда, те најавио и могуће покретање механизма заштите виталног националног интереса ако друга два члана Председништва злоупотребе његово одсуство.
Додик је подсетио да је Председништво БиХ задужено за спољну политику, те да о ситуацији у Украјини једино Председништво може заузети одређене ставове.
- То није министарство, а поготово нису амбасадори, то је подвала коју покушавају муслимани овде у Сарајеву да подвале. Ради се о циничном покушају да се обезвреде, понизе ставови и читав српски народ. Дакле, апсолутно смешно изгледа позивање на једну изјаву из 2014. године, односно саопштење које није ни одлука Председништва, које каже да се поштује територијални интегритет Украјине, те се злоупотребљава до мере да се позива на ту одлуку у данашњој ситуацији - рекао је он, преноси АТВ из Бањалуке.
(Ало)
БОНУС ВИДЕО:
ДНР ПОКАЗАО НОВЕ СНИМКЕ: Овако изгледају напуштени положаји украјинских маринаца
Препоручујемо
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (1)