ВЛАДА ДАЛА САГЛАСНОСТ: Именовани словеначки тужиоци у ЕППО
КАНЦЕЛАРИЈА европског јавног тужиоца (ЕППО) именовала је у данас Тању Франк Елер и Матеја Оштира за словеначке делегиране тужиоце на петогодишњи мандат, чиме је завршен вишемесечни спор измеду словеначке владе и тог новог тела ЕУ које ће истраживати злоупотребе у коришћењу средстава из европских фондова.
Фото АП
-Задовољни смо. Након разговора с премијером Јаншом и министром правосуђа Марјаном Дикаучичем, сада имамо делегиране тужиоце из свих држава чланица ЕУ који учествују у ЕППО-у, рекао је европски повереник за правошуђе Дидије Рејндерс, преноси Хина.
У раду ЕППО учествује већина чланица ЕУ, осим Ирске, Пољске, Мађарске, Шведске и Данске, а то тело је почело са радом средином ове године.
Влада премијера Јанеза Јанше одбијала је да да сагласност на предлог да се на место тужилаца из Словеније именују Тања Франк Елер и Матеј Оштир, након што је поступак њиховог избора у тужилачком већу био завршен.
Препоручујемо
РЕАГОВАО И ПОРТПАРОЛ ЕУ: Приштина да промени одлуку и дозволи Петковићу улазак на КиМ
24. 11. 2021. у 13:07
МИНИСТРИ ЕУ ПОЗИТИВО О СРБИЈИ: Отварање кластера могуће наредних недеља
23. 11. 2021. у 20:06
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)