БАКИР ИЗЕТБЕГОВИЋ НАЉУТИО И ХРВАТЕ: Лидер СДА довео у питање националне идентитете конститутивних народа у БиХ
АМБАСАДА Хрватске у БиХ саопштила је да је заменик председавајућег Дома народа Парламентарне скупштине БиХ Бакир Изетбеговић протеклог викенда на трибинама у Немачкој изнео бројне неприхватљиве тезе којима је довео у питање националне идентитете конститутивних народа у БиХ.
Фото: ЕПА
Наводи се да је "политизација и тенденциозно извлачење из историјског контекста, као и дневнополитичка злоупотреба историјских термина, део опетиваног политичког плана с циљем идентитетског растакања и грубе асимилације идентитета конститутивних народа, посебно хрватског као најмалобројнијег конститутивног народа у БиХ".
- Устав БиХ полази од историјског искуства и савремене стварности, те јасно препознаје три конститутивна народа у БиХ - наводи се у саопштењу.
Из Амбасаде Хрватске су навели да с циљем слободног суживота националне и верске различитости очекују од највиших званичника БиХ, која је изразила интерес за добијање кандидатског статуса за чланство у ЕУ, приврженост европским вредностима, нарочито поштовању начела равноправности и очувању различитих националних идентитета сва три конститутивна народа у БиХ".
БОНУС ВИДЕО: "ФТ1П" даје одговор, како да оснујете предузеће?
Препоручујемо
СУМЊА СЕ ДА ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК СА ЕСТРАДЕ НАРУЧИО НАПАД НА ЧОЛИНУ КУЋУ: Били пријатељи и сарадници (ФОТО)
ЈЕДАН правац истраге упућује на познато име са естраде, чека се прикупљање свих доказа.
03. 02. 2026. у 16:49
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)