ПОТОП НА ХВАРУ: Улице под водом, муња ударила у кућу (ВИДЕО)
ОГРОМНА количина кише данас је за кратко време потопила хварске улице и тргове, изазвала одроне, поплавила и неке објекте.
Фото: Принтскрин/Далмација Данас
Како јавља портал Далмација Данас, море је због бујица у Хвару попримило смеђу боју.
За само сат времена у граду Хвару пало је 90 литара кише по квадратном метру, а последња 24 сата преко 120 литара, што је више од просечне количине падавина која падне у новембру, пренео је портал Индеx.хр.
- Имамо доста проблема са падавинским водама. Гараже нам пливају, све је пуно воде - казао је за Далмацију Данас командант Добровљног ватрогасног друштва Хвар Никола Шкаре.
- Пумпамо без престанка, а киша не престаје. Проблем је и то што су телефони у квару, обавестили смо и полицију о томе - додао је он.
Осим обилних падавима, у Хвару је проблем јака грмљавина због чега је страдало доста електронике.
Удари муња изазвали су значајну материјалну штету јер су прегорели бројни електрични уређаји, а део подручја остао је без телефона.
Око 14:15 ватрогасци су пожурили на интервенцију на предео Крижни рат где је удар муње изазвао пожар кровишта породичне куће.
Како је за Далмацију Данас казао командант хварских ватрогасаца, Никола Шкарпа, интервенција је у току, а према првим информацијама нико није повређен.
БОНУС ВИДЕО: КАТАСТРОФА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ: Невреме направило хаос у Источној Илиџи
Препоручујемо
ВАНРЕДНО СТАЊЕ ЗБОГ ПОПЛАВА: Проглашено стање елементарне непогоде у Кантону Сарајево
08. 11. 2021. у 19:09
ЈАКО НЕВРЕМЕ У ЦРНОЈ ГОРИ! Огромни таласи поплавили шеталиште (ВИДЕО)
04. 11. 2021. у 18:02
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)