ХРВАТСКИ ПИЛОТИ НА ОБУЦИ ЗА "РАФАЛЕ": Прва група отпутовала у Француску, ево када ће им ловци бити испоручени
ПРВИХ дванаест војних пилота и техничара из Хрватске отишло је на обуку у Француску, где ће се упознати са авионима Рафал које купује Хрватска војска.
Фото: Принтскрин
Остаће на обуци 15 месеци, а ускоро следи и одлазак пилота из војне базе у Задру који ће проћи летачку обуку за овај француски авион. Пилоти који ће први проћи обуку требали би да се врате са авионима Рафал 2024. године, када следи и прва испорука модерних француских авиона.
Хрватска треба да добије 12 борбених авиона са софистицираном опремом, а део обуке биће и у Хрватској. У Загреб ће тако доћи десет француских инжењера и механичара који ће три године помагати Хрватској војсци.
Хрватска ће дванаест авиона, којима је домет 3700 километара, платити 999 милиона евра. Иако је било говора да ће Американци стопирати купњу, будући да је у авионе уграђена и њихова опрема, војни стручњаци у Хрватској тврде да се то неће да догоди. И да ће француски авиони бити опремљени са свом модерном технологијом која се користи и у Француској.
БОНУС ВИДЕО: ПО ПРВИ ПУТ: Руски мировњаци увежбавају тактику "дрифтовања" минобацача у Нагорно-Карабаху
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
СЕРТИФИКУЈТЕ "СЕВЕРНИ ТОК 2" ПРЕ ИСТЕКА РОКА: Русија послала јасну порку Немачкој
19. 10. 2021. у 17:15
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)