ЖУПАН ИЗА РЕШЕТАКА ЗБОГ МИТА: Нова хапшења у Хрватској, лисице и посланику због лажних претњи смрћу!
ХАПШЕЊА политичара не престају у Хрватској, а иза браве је завршио и најмлађи и најпопуларнији жупан Међимурја Матија Посавец.
FOTO: Depositphotos
Три је пута изабран на функцију жупана, а сада га УСКОК терети да је узео мито од 10.000 куна или око 1.300 евра да би запослио једну познаницу. Истовремено ухапшен је и посланик СДП-а Стјепан Ковач да је у кампањи за изборе измислио претње смрћу, како би добио на популарности. Хрватски сабор експресно му је укинуо имунитет, а наводно га сумњиче и за друге недозвољене послове.
Посавец је био омиљени политичар севера Хрватске, а на прошлим изборима добио је и највише гласова од свих изабраних жупана. Звали су га и “добри дечко” политике и владаром хрватског севера, а први је пут постао жупан када је имао 33 године. Био је члан Хрватске народне странке и противио се коалицији са ХЏ-ом, а на недавне изборе изашао је самостално.
За разлику од многих политичара који су у последње време завршили у затвору, Посавец нема велику имовину и са женом живи у стану од 70 квадрата у Чаковцу. Поседује и гаражу и нешто земље, а на лизинг је купио аутомобил.
Ковач је био градоначелник Чаковца, а оптужио је једног локалног политичара са којим се такмичио за улазак у Сабор да му је претио смрћу. Лажирао је смс поруке, а у његову заштиту устао је и председник СДП-а Пеђа Грбин. Сада се све показало као фарса, а двојица Међимураца само су додати на попис ухапшених хрватских политичара.
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)