РАДИО ЗА АЛ КАИДУ? Ухапшен мушкарац у БиХ (ФОТО)

06. 09. 2021. у 13:38

ТУЖИЛАШТВО БиХ потврдило је да се против држављанина те земље Јасмина Мулахушића сада води истрага, због сумње да је повезан са мрежом Ал Каиде.

РАДИО ЗА АЛ КАИДУ? Ухапшен мушкарац у БиХ (ФОТО)

Илустрација

Мулахушић живи у Луксембургу и ухапшен је у суботу у Босанском Броду када је покушао да пређе границу БиХ и уђе у Хрватску.

Гранична полиција предала га је у недељу Тужилаштву БиХ из којег су сада појаснили да се ради о особи коју истражује неколико страних безбедносних служби.

- Према прикупљеним подацима, осумњичени је био у жижи интересовања безбедносних служби страних држава и повезан је са особама блиским терористичкој организацији Ал Каида и другим терористичким организацијама. То су врло сложене истражне активности које надилазе питања државне сигурности БиХ - наводи се у саопштењу тужиоца достављеном медијима.

Шта му се ставља на терет?

Истовремено, Тужилаштво БиХ упозорило је да се због хапшења Мулахусића сада суочавају с отвореним притисцима који могу имати негативне последице по државну безбедност, јер се у овом случају ради о учешћу правосуђа БиХ у борби против међународне терористичке активности.

Како је раније објашњено, Мулахусић је ухапшен на граници због сумње да је починио кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње, раздора и нетрпељивости и одавање поверљивих података.

Мулхушић је јавности постао познат када је идентификован као администратор више десетина профила друштвених медија који дискредитују новинаре и политичаре са чијим се ставовима не слаже, промовишући притом политику Странке демократске акције (СДА) на власти у БиХ.

Тражиле су га и стране безбедносне агенције

Његово хапшење у понедељак осудила је владајућа бошњачка странка, тврдећи да износи своје ставове, а не ставове СДА, па његово право на слободу мишљења треба зајамчити.

- Хиљаде људи свакодневно објављују коментаре и износе своје ставове на друштвеним мрежама и порталима. Свакога ко крши закон на овим постовима треба санкционисати, али не треба дозволити опасан преседан 'селективног вербалног преступа' - наводи се у саопштењу потписаном од стране подружница СДА у Сарајеву.

(Кликс.ба)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ВОЛОНТЕРА: Снага заједништва и солидарности