ЕРДОГАН КУМОВАО ИЗЕТБЕГОВИЋЕВОЈ ЋЕРКИ: Турски председник прво на свадби, касније састанак са члановима Председништва БиХ (ФОТО)

О. М.

27. 08. 2021. у 17:01

ПРЕДСЕДНИК Турске Реџеп Тајип Ердоган са породицом је дошао у званичну посету БиХ где је кумовао на свадби Јасмине Изетбеговић, ћерке Бакира Изетбеговића, и Ћамила Хумачкића, бизнисмена из Стоца који живи и ради у Немачкој.

ЕРДОГАН КУМОВАО ИЗЕТБЕГОВИЋЕВОЈ ЋЕРКИ: Турски председник прво на свадби, касније састанак са члановима Председништва БиХ (ФОТО)

Фото: Аваз

Након венчања Ердоган ће се састати са чланови Председништва БиХ. Званичан дочек, уз војне почасти, планиран је за 17.30 часова.

Фото: Аваз

Ердогана је у Сарајеву са одушевљењем дочекало више стотина грађана који су га, на сваком кораку, поздрављали аплаузом.  У склопу посете Ердоган је посетио Шехидско мезарје Ковачи где је, у пратњи бошњачког члана Председништва БиХ Шефика Џаферовића, положио цвеће на гроб Алије Изетбеговића.

Фото: Аваз

Обишао је нову Управну зграду Ријасета Исламске заједнице у БиХ, те у центру Сарајева отворио обновљену Чаршијску џамију, односно џамију Хаваџе Дурака коју је реституисала Генерална дирекција вакуфа Републике Турске. Потом је прошетао Башчаршијом где га је аплаузом поздрављало на стотине Сарајлија, а с некима је накратко застао и разговарао.

Ердоган је Јасмини Изетбеговић кумовао на шеријатском венчању, а званице су се потом упутиле у хотел "Европа" где ће бити уприличено грађанско венчање, којем такође кумује турски председник.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕНЕЦУЕЛА ТОНЕ У ХАОС: Познато ко је ухапсио Мадура, цуре први детаљи (ФОТО/ВИДЕО)

ВЕНЕЦУЕЛА ТОНЕ У ХАОС: Познато ко је ухапсио Мадура, цуре први детаљи (ФОТО/ВИДЕО)

У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.

03. 01. 2026. у 07:45 >> 12:25

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

ПИЛИ БИ ДОК НЕ БИ ПАЛИ С НОГУ: Како је чашица спојила Голумбовског и Краља