СТРАШНИ ПРИЗОРИ ИЗ КОЧАНА: Ватра дошла скоро до кућа, председник Северне Македоније наредо ангажовање војске (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Северне Македоније Стево Пендаровски наредио је вечерас ангажовање војске у гашењу пожара широм земље.
Фото: Фејсбук/Принтскрин/Каровски Мартин
Он је на Фејсбуку написао да је ту одлуку донео након што га је начелник Генералштаба, генерал-потпуковник Васко Гјурчиновски обавестио о ситуацији са пожарима, а посебно о великом пожару у Кочанима.
Пендаровски је прецизирао да је као врховни командант издао у 16.30 сати наређење за ангажовање војске у пуном капацитету.
- Одобрена је употреба авиона, који су данас већ интервенисали у Старом Нагоричану, а сутра ујутро ће кренути да помогну у Кочанима - написао је Пендаровски.
Он је навео да је током дана на гашењу пожара било ангажовано више од 170 припадника Војске, а да ће се током ноћи пратити стање на терену и ангажовати додатне снаге, као и средства за суочавање са ситуацијом и помоћ становништву где год постоји потреба.
Центар за управљање кризама саопштио је да широм Северне Македоније гори неколико великих пожара, а да је најкритичније у Кочанима на истоку земље.
У том граду пламен је почео да допире до првих кућа, па је затражена хитна помоћ у гашењу пожара.
Ватрогасна возила су на терену, али су у гашење укључени и грађани.
Препоручујемо
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)