СПРОВЕДЕНА АКЦИЈА "ЕСКОБАР": Откривена огромна плантажа код Велике Кладуше, сцене као из Латинске Америке
ПРИПАДНИЦИ Граничне полиције БиХ, Одсек за прикривене операције су, на подручју Велике Кладуше, успешно спровели акцију “Ескобар”, која је усмерена на разбијање организованих криминалних група, које тргују наркотицима.
Фото: МУП БиХ
Током акције, откривено је око 6 000 стабљика индијске конопље у наменски изграђеном кампу за производњу и гајење марихуане, која се дистрибуирала како на унутарњем тако и на тржишту Европске уније.
Подршка Граничној полицији БиХ у реализацији ове оперативне акције била јединица за специјалну подршку СИПА, с којима Гранична полиција БиХ континуирано сарађује и бележи изврсне резултате у борби против свих облика криминалитета. Ради специфичности ситуације и активности током реализације, подршка Граничној полицији БиХ пружена је и од Министарства унутарњих послова Републике Хрватске. Оперативна акција се одвијала под надзором Тужилаштва БиХ, а учествовало је 110 полицајаца.
Засад су ухапшена четири држављанина БиХ. Директор ГП БиХ, Зоран Галић, истакнао је важност ове акције и захвалио свима који су учествовали. како би се реализовала досад највећа оперативна акција ГПБиХ против злоупотребе опојних дрога.
- Централна истражна канцеларија, одсек за прикривене операције, реализирао је, досад, највећу и најсложенију акцију усмјерену на разбијање организованих криминалних група које се баве гајењем и неовлашћеним прометом опојних дрога - каже Галић.
Препоручујемо
ЗАСПАО ЗА ВОЛАНОМ? Ухапшен возач аутобуса након страшне несреће у Хрватској (ФОТО)
25. 07. 2021. у 13:38
У АЛБАНИЈИ СПРЕЧЕНО КРИЈУМЧАРЕЊЕ ДРОГЕ: Полиција у Драчу запленила 6,5 килограма кокаина
24. 07. 2021. у 12:29
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (0)