"САМО УКЉУЧИТЕ ЗВУК": Забележен звучни запис земљотреса у Петрињи (ВИДЕО)

26. 07. 2021. у 00:40

ПОДРУЧЈЕ Петриње потресао је у суботу у 15:43 сати прилично јак земљотрес јачине 3,8 по Рихтеру, известила је Хрватска сеизмолошка служба.

САМО УКЉУЧИТЕ ЗВУК: Забележен звучни запис земљотреса у Петрињи (ВИДЕО)

Фото: ЕМСЦ

Интензитет у епицентру био је 5. степена ЕМС скале, а земљотрес се осетио у широј околини Петриње, Сиска и Глине.

Грађани са читавог подручја Баније пријавили су да су осетили трему која је узнемирила неке од њих.

О снази земљотреса можда најбоље сведоче снимци надзорних камера подељени на друштвеним мрежама. У једном тренутку можете видети како се камера почиње снажно трести, а дрхтање прати језива тутњава.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by HR VRIJEME (@vrijeme.hr)

"Само укључите звук", пише вријеме.хр у свом Инстаграм посту.

Према сведочењу корисника веб странице ЕМСЦ, земљотрес се осетио и у деловима БиХ, али и на ширем загребачком подручју, из којег још увек стижу извештаји о блажој подрхтавању.

(Јутарњи.хр)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

МАЊА ПОТРОШЊА, ВЕЋА СТАБИЛНОСТ: Енергетска ефикасност у служби јавног здравља