ЗВИЗДИЋ НАПУСТИО ИЗЕТБЕГОВИЋА: "Пуно је обећања у СДА, а мало конкретних потеза"

ДЕНИС Звиздић напустио је позицију заменика председника СДА и члана ове странке, а на конференцији за новинаре појаснио је своје разлоге за овај потез.

ЗВИЗДИЋ НАПУСТИО ИЗЕТБЕГОВИЋА: Пуно је обећања у СДА, а мало конкретних потеза

Фото: Независне новине

- Одлука коју сам донео није била ни лака ни једноставна, али је после свега била једина могућа. После вишемесечних апела да личне интересе морамо подредити општем интересу постало је бесмислено учествовати у раду странке, јер је пуно обећања а премало конкретних потеза. СДА је брутално поражена у већини градова, од 11 где живе Бошњаци, СДА није добила начелнике у 9. Изгубљен је и коалициони капацитет у  највећим кантонима, Сарајевском и Тузланском кантону, али СДА није реаговала. Све ово није било довољно да се крене у промене, и све је сведено на реакцију онога што ради позиција, рекао је Звиздић који је посланик у Парлементу БиХ и наставиће да делује као независни посланик.  

Додао је да након избора у странци нису направљене квалитетне програмске и кадровске промјене.

- У СДА, по мом мишљењу, нису направљене кадровске промене које би водиле успостављању капацитета посебно у општинама где је СДА поражена на последњим изборима, и у кантонима као што су сарајевски и тузлански - рекао је Звиздић.

Објаснио је да ову одлуку раније донео, јер "не би било у реду да је уочио грешке, а није на њих упозорио и покушао да их исправи".

- Ја сам у СДА 30 година и уложио сам знања и умеће, живио сам са СДА. Ради се о скоро 40.000 гласача који су ми дали поверење на изборима - додао је Звиздић.

Звиздић је додао да је нестало стваралачке енергије, те да се губи коалициони капацитет.

Изетбеговић: Звиздићу желим добро здравље!

Бакир Изетбеговић, председник Странке демократске акције (СДА), прокоментарисао је одлуку Дениса Звиздића да напусти ту странку.

- Господин Звиздић има право на своје виђење стања у странци и на своје животне одлуке и ја му желим добро здравље у живот - казао је Изетбеговић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (1)

ТОК КОЈИ НАС ПОВЕЗУЈЕ: Дунав као заједничко природно благо