КРИВАЦ ЈЕ ХРВАТ СРПСКОГ ПОРЕКЛА! Осумњичен за напад на католичке монахе
ПОСЛЕ више од две године истраге аустријска полиција успела је да реши злочин напада на шест монаха једног бечког католичког манастира.
Фото: ЕПА
Хрватски држављанин (49) ухапшен је с тим у вези, а као мотив, на конференцији за новинаре аустријске полиције, наведена је "мржња према Католичкој цркви".
Напад се догодио 27. децембра 2018. године, када је нападач упао у манастирску цркву Марија Имакулата (на слици), где је пиштољем претио монасима, ударао их ногама и металном шипком и више сати их држао везане. Нападач је, након злостављања, побегао, а потрага је била безуспешна.
Испоставило се да је нападач побегао у оближњу шуму, затим је два дана провео у бечким парковима и потом отпутовао у Хрватску.
А онда се, на основу пронађеног ДНК трага на једној флаши у марту, дошло до идентитета осумњиченог. И то у Немачкој јер је он тамо провео детињство, а ушао је у полицијску базу података пошто је деведесетих узео таоце. И сада је речено да је реч о хрватском држављанину српског порекла, без места становања. Ухапшен је у Загребу, а недавно је изручен Аустрији.
Признао је напад, и рекао да је, пошто је преко интернета стално читао нешто негативно о Католичкој цркви, почео да је мрзи.
За напад на монахе прети му казна од пет до чак 15 година затвора.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МАЂАР ИЗАШАО НА БАЛКОН ДА ПОЗДРАВИ НАРОД: Доживео велики шок и непријатност (ВИДЕО)
АКТУЕЛНИ премијер Мађарске Петер Мађар, доживео је велику непријатност приликом обраћања грађанству.
07. 06. 2026. у 12:19
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)