ХАОС У ХРВАТСКОЈ: Медвед на путу нападао аутомобиле, оштетио пет
У ОКОЛИНИ Фужина, на старом путу Ријека - Загреб, медвед је данас напао и оштетио пет аутомобила, јавили су хрватски медији.
FOTO: Depositphotos
Нико од возача и путника није повређен, али је изазвана материјална штета, преноси Дневник.хр.
Овакви догађаји су реткост, кажу биолози и ловци.
Према проценама, у Хрватској има око 1.000 јединки смеђег медведа, који је строго заштићена животињска врста.
За медведа који је напао, надлежно ловачко друштво затражило је интервентан одстрел који је и спроведен.
- Имао сам отворен прозор, били смо удаљени највише метар један од другога. Био сам у шоку - описао је напад један од возача.
- Били смо у размаку од 10 метара и видела сам да је кренуо према мени. Нисам знала шта да урадим, дала сам по гасу јер да сам стала, не знам шта би се догодило - испричала је Петра.
Славен Рељић с Ветеринарског факултета у Загребу каже да до сада није забележен случај у којем је медвед на путу циљано ишао за аутом.
- То је јако опасна ситуација - казао је Рељић.
Препоручујемо
ИНДИЈСКИ СОЈ КОРОНЕ РЕГИСТРОВАН У КОМШИЛУКУ: Забележен први случај у Хрватској
02. 06. 2021. у 10:18
ХРВАТСКА ВРАЋА ОДЛИКОВАЊА ГЛАВАШУ: Пуповац – Нека прети, мене неће дисциплиновати
01. 06. 2021. у 21:29
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (1)