ХАОС НА ГРАНИЦИ БиХ И ХРВАТСКЕ: Колоне камиона од 10 километара, нова уредба Загреба изазвала колапс

Танјуг

25. 05. 2021. у 08:47

НА ГРАНИЦАМА Босне и Херцеговине и Хрватске је настао хаос због нових уредби Хрватске које су најављене у понедељак, а колоне теретних возила сежу и до 10 километара.

ХАОС НА ГРАНИЦИ БиХ И ХРВАТСКЕ: Колоне камиона од 10 километара, нова уредба Загреба изазвала колапс

Километарске колоне камиона на граници / Фото Танјуг-АП

Одлука Хрватске о прекатегоризацији путева у вези с превозом робе, која наноси штету привредницима у БиХ, ступа на снагу крајем месеца, изјавио је председник Спољнотрговинске коморе БиХ Ахмет Егрлић.

- Хрватска је донела одлуку о прекатегоризацији својих путева, где су неки гранични прелази остали да ''висе у ваздуху'', јер на тим путевима, по новој категоризацији, неће бити дозвољен транзитни промет камионима који прелазе 7,5 тона - објаснио је Егрлић.

Додао је да то значи да превозничке компаније из БиХ које саобраћају на том правцу, а превозе робу која се извози или увози у земљу, неће моћи да иду на граничне прелазе на путевима обухваћеним прекатегоризацијом, као и да су на таквим географским положајима да им је далеко да иду на друге прелазе.

Реч је о прелазима Иваница-Горњи Бргат, Велика Кладуша-Маљевац, Брчко-Гуња, Стрмица-Стрмица и Осоје-Вињани Горњи.

Према речима Егрлића, одлазак на друге граничне прелазе повећава трошкове транспорта, а уз то превозници губе додатно време, односно праве додатне километре да би могли да се укључе у путне комуникације којима могу да саобраћају кроз Хрватску.

Хрватска је 20. маја донела одлуку о прекатегоризацији путева која ступа на снагу осам дана након доношења.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ДЕДА МИ ЈЕ РОМ: Истина о Пријином пореклу - има ромске крви Филип и Брена то знају, не смета им