АЗИЈАТИ НЕТОЛЕРАНТНИ НА АЛКОХОЛ: Половина не може да вари вино
ОКО 50 посто Азијата не поседује ензиме који разграђују алкохол - алдехид дехидрогенозу.
Фото Приватна архива
Због тога им се лице нагло царвени када пију пиво, вино или жестока пића.
Док код људи који немају никакву реакцију на алкохол јетра брже обради супстанцу, код ових других је за тако нешто потребно више времена.
Најгори облици овакве реакције су појаве рака уста и грла, што занчи да би људи склони црвенилу требало да избегавају алкохол колико год могу.
Препоручујемо
АСТЕРОИД ЈЕ УБИО ДИНОСАУРУСЕ, АЛИ ШТА ЈЕ БИЛО ПОСЛЕ: Након удара - настала су плућа планете
06. 04. 2021. у 22:44 >> 22:45
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)