СПАС ОД ИЗУМИРАЊА: Научници се надају да ће успети да добију младунце белог нососрога
МЕЂУНАРОДНИ тим научника је успешно изоловао јајне ћелије два преостала примерка северног белог носорога, чиме је учињен искорак у покушајима да се ова угрожена врста спаси од изумирања.
Фото: Танјуг/АП
Научници се надају да ће са 10-ак јајних ћелија успети да створе ембрион који се имплантира сурогат мајци која би требало да изнесе трудноћу и роди живе младунце.
Овај научни пројекат је био значајно успорен због пандемије корона вируса, али је немачко-чешки научни тим ипак успео без компликација да доврши цео процес.
Фото: Танјуг/АП
Јајне ћелије женки северног белог носорога биже однете у Италију где ће се извршити инсеминација замрзнутом спермом сада већ угинулог мужјака белог носорога.
Фото: Танјуг/АП
Последњи примерак северног белог носорога угинуо је у Судану у марту 2018. године.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ВАТРЕНО НА КРИМУ: Украјина "одсекла" полуострво, мостови сравњени - експлозије и пожари на војним и инфраструктурним локацијама
У НОЋНОМ нападу дроновима избио је пожар у рафинерији нафте Афипски у руском Краснодарском крају, стратешком енергетском погону који је од почетка рата честа мета напада.
11. 06. 2026. у 15:25
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ПОТРЕС! Хрватска избачена са Светског првенства
ПОГЛЕД целог света уперена је у Америку, Канаду и Мексико, а док траје Светско првенство у фудбалу стижу неочекиване вести.
12. 06. 2026. у 16:15
Коментари (0)