УКРАЛИ КАРТИЦУ, ДОБИЛИ ПОЛА МИЛИОНА ЕВРА НА ЛУТРИЈИ, ПА НЕСТАЛИ: Прави власник одушевио јавност

Јована Шведић

21. 02. 2025. у 23:10 >> 23:15

ДВОЈИЦА бескућника украли су кредитну картицу приликом провале аутомобила како би купили греб картице на киоску, где су освојили пола милиона евра и нестали.

УКРАЛИ КАРТИЦУ, ДОБИЛИ ПОЛА МИЛИОНА ЕВРА НА ЛУТРИЈИ, ПА НЕСТАЛИ: Прави власник одушевио јавност

FOTO: Unsplash/Emiliano Vittoriosi

Власник украдене кредитне картице позвао је двојицу бескућника да се појаве и понудио им је уговор у коме се наводи да ће им дати удео џекпота од 500 000 евра. 

Мушкарци су отворили аутомобил који је био паркиран у центру Тулуза, на југозападу Француске и узели су ранац у којем су се налазиле кредитне картице и документи који припадају човеку по имену Жан Давид, преноси Ле Парисиен. 

42-годишњак пријавио је крађу и контактирао је банку како би се блокирале картице, међутим речено му је да су лопови пазарили у износу од 52.50 евра на киоску који се налази 500 метара од места где је ауто био паркиран.

Више забринут због проналажења својих личних докумената, Жан Дејвид је одлучио да следећег јутра посети киоске да објасни шта се догодило и да види да ли имају камере за видео надзор да виде лопове.

- Надао сам се да ћу бар добити назад своја документа, али службеник киоска је рекао да ништа није нашао. Рекао је да се сећа двојице бескућника старости око 30-40 година како су ушли у радњу и куповали цигарете и греб картице. Њему је њихово понашање било сумњиво јер су платили картицом, а затим хтели да купе нешто друго, али то није прошло и нису могли да убаце ПИН - рекао је полицији.

Они су открили да су освојили 500.000 и вратили се на киоск да покупе новац, међутим, речено им је да морају да контактирају компанију која води француску националну лутрију.

- Жена власника ми је рекла да сумња да ће их пронаћи јер је видела да су освојили 500.000 евра. Рекла ми је да су били толико срећни да су чак заборавили својих пет паклица цигарета - рекао је Жан Дејвид.

Од тада је ситуација остала у правном лимбу, лопови нису покушали да покупе свој добитак, а полиција Тулуза каже да је лутрија замрзнула добитни листић док се истрага наставља.

Жан Давид је сада позвао мушкарце да контактирају његовог адвоката.

- Зашто се не договоримо? Зашто да не поделимо? - рекао је.

Адвокат 42-годишњака, Пјер Дебисон, рекао је за локални лист Ла Депеш да верује да ће Франсез де Же бити законски обавезан да деблокира победничку срећку уколико буде предата.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ! Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.

13. 04. 2026. у 07:27

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.

11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39

Коментари (0)

САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО! Никола Јокић остао у конкуренцији за МВП награду, Денвер добио тешког ривала у првој рунди плеј-офа