СВЕМИРСКИ ОТПАД ПАО НА СЕЛО: Део ракете тежине око 500 килограма није изгорео у атмосфери
МЕТАЛНИ прстен пречника приближно 2,5 метара и тежине око 500 килограма пао је у село Мукуку на југу Кеније, а званичници верзују да је у питању део свемирског возила за лансирање ракете.
Фото: Танјуг/АП
Кенијска свемирска агенција (КСА) саопштила је данас да прелиминарне процене показују да је објекат прстен који раздваја лансирно возило од ракете, који је дизајниран да или изгори при поновном уласку у Земљину атмосферу или падне изнад ненасељених подручја.
КСА је навела да је, заједно са другим агенцијама и локалним властима обезбедила подручје и уклонила свемирски отпад, који се сада истражује, пренео је кенијски портал Кенијанс.
КСА је појасила да се ради о “изолованом случају”.
-Желимо да уверимо јавност да објекат не представља непосредну претњу по безбедност. Наши стручњаци ће анализирати објекат, користити постојеће оквире за идентификацију власника и обавештавати јавност о наредним корацима и исходима“, саопштила је КСА.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПИЈАН ВОЗИО 200 НА САТ ПО СУРЧИНУ: Пресретачи зауставили џип канадских таблица
Препоручујемо
НАУЧНИЦИ ПОТВРДИЛИ: Земљин магнетни северни пол званично има нови положај
23. 12. 2024. у 00:00
АСТРОНОМ ОБЈАШЊАВА: Kоје су шансе да нам се жеља испуни када видимо звезду падалицу
18. 12. 2024. у 01:10
ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио
ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан објавио је на друштвеној мрежи Икс писмо које је добио од Доналда Трампа, у којем председник Сједињених Америчких Држава истиче да су односи САД и Мађарске јачи него икада и да се заснивају на заједничким вредностима.
09. 01. 2026. у 10:22
ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику
ЕВРОПСКЕ владе покренуле су двоструку дипломатску офанзиву како би убедиле председника САД Доналда Трампа да одустане од својих претензија према Гренланду - кроз лобирање у Вашингтону и притисак на НАТО да отклони безбедносне забринутости америчког председника.
09. 01. 2026. у 13:11
ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице
БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.
09. 01. 2026. у 08:42
Коментари (0)