У РУСКОЈ ЈАКУТИЈИ: Пронађени добро очувани остаци младунчета мамута (ВИДЕО)

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

23. 12. 2024. у 23:00

ДОБРО очувени остаци младунчета мамута пронађени су у Јакутији, а како се процењује, стари су око 50.000 година, саопштили су запослени на Североисточном федералном универзитету „Амосов“.

У РУСКОЈ ЈАКУТИЈИ: Пронађени добро очувани остаци младунчета мамута (ВИДЕО)

Фото: Принскрин

-Ово је светска сензација, јединствено откриће за цело човечанство, седмо по реду. Пре овога, пето је пронађено овде у Русији, једно у Канади, а ово је седмо, рекао је шеф лабораторије музеја мамута при Универзитету Максим Чепрасов.

Он је рекао да су младунче мамута случајно открили мештани који су се нашли у право време на правом месту и приметили да су се остаци скоро потпуно одмрзли.

Мештани су направили носила од импровизованих материјала и донели остатке малог мамута тешког 110 килограма у село Батагају Верхојанском улусу у Јакутији и пријавили универзитету.

-Комплекс истраживања обухвата анатомско-физиолошка, микробиолошка, генетичка, палеонтолошка истраживања, рекао је научник Гаврил Новгородов.

Како је навео, младунче мамута, која је добило име Јана по називу реке која протиче у близини места где је пронађено, висине је 140 центиметара, али су му уши мале.

Универзитет је саопштио да ће бити обављена дугорочна испитивања у нади да ће пронаћи језгра ћелија помоћу којих ће моћи да клонирају мамута. У том истраживању ће учествовати и корејски научници.

(sputnikportal.rs)

БОНУС ВИДЕО - ПИЈАН ВОЗИО 200 НА САТ ПО СУРЧИНУ: Пресретачи зауставили џип канадских таблица

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

РУСИЈА ЗАПАЊЕНА: Велика звезда не само да се одрекла руског држављанства, већ је откривено и - ово!