ЦЕНА СИТНИЦА: Кинеска компанија продаје карте за туристичке летове у свемир
КИНЕСКА старт-ап компанија „Дип блу ероспејс“ (Deep Blue Aerospace) објавила је данас да почиње с продајом карата за летове ракетом која ће путнике одвести у свемир 2027. године.
Фото Новости/Роскосмос
Како се наводи, путници заинтересовани за туристички лет у свемир мораће за то искуство да издвоје 1,5 милиона јуана, односно око 195.400 евра, преноси Ројтерс.
Прве две карте пуштене су у продају данас у 12 часова, а компанија обећава да ће их следећег месеца бити још више у понуди.
У питању је суборбитални лет, што значи да ће ракета ући у свемир, али не и у орбиту Земље.
Ракете за вишекратну употребу су кључне за смањење високих трошкова лансирања, а тиме и трошкова за комерцијални свемирски туризам, објаснили су из „Дип блу ероспејса“.
За туристичке летове у свемир су заинтересоване и друге кинеске компаније, као што је „КАС спејс“ (CАS space) која жели да организује комерцијалне летове у васиону до 2028. године.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?
ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.
09. 07. 2026. у 13:29
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)