СВЕТ ГОРИ А ФРАНЦУЗИ СЕ ЧЕШЉАЈУ: Доњи дом француског парламента одобрио закон против дискриминације фризура

Б.С.

28. 03. 2024. у 15:24

Усвојен правни акт закон којим се забрањује "дискриминација дредова, плетеница, афро косе и било које друге фризуре одређене боје или текстуре".

СВЕТ ГОРИ А ФРАНЦУЗИ СЕ ЧЕШЉАЈУ: Доњи дом француског парламента одобрио закон против дискриминације фризура

Фото АП

"Постоји много патње (засноване на дискриминацији косе) и то морамо узети у обзир. Он ће помоци жртвама такве дискриминације, на радном месту и шире, да се чује њихов глас и да добију судске спорове" , рекао је Оливије Серва, посланик са француског карипског острва Гвадалупе, аутор нацрта закона против дискриминације  фризуре, који је данас усвојио Доњи дом француског парламента.

Ова институција је сматрала да легитимним да Серва направи предлог законског акта на  студији из 2023.  коју су спровели бренд шампона Дав и друштвена мрежа ЛинкедИн.

Према тој студији две од три Афроамериканке у САД су промениле фризуру због разговора за посао, као и да је због дредова, плетеница, афро косе "2,5 пута већа вероватноћа да ће коса Афроамериканке бити перципирана као непрофесионална".

- Нацрт закона има за циљ да забрани сваку дискриминацију према текстури косе или начину шишања такође ће заштитити плавуше од сексистичке дискриминације - рекао је Серва.

Да би његов предлог закона постао закон потребно је да га после Доњег дома усвоји и француски Сенат. Франсуска је тако прихватила тренд из САД где су 23 државе усвојиле законе против дискриминације због косе на радном месту и у јавним школама.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ЕПСКИ СКАНДАЛ: Испливао снимак, жреб за Светско првенство намештен!? (ВИДЕО)