СПЕКТАКЛ ОД КОГ ЗАСТАЈЕ ДАХ: У Хонг Конгу 2024. дочекали уз ватромет који траје - 12 минута! (ВИДЕО)

НОВА 2024. година стигла је Кину, укључујући Пекинг и Хонгконг.

СПЕКТАКЛ ОД КОГ ЗАСТАЈЕ ДАХ: У Хонг Конгу 2024. дочекали уз ватромет који траје - 12 минута! (ВИДЕО)

Фото: Profimedia

Градска прослава у Хонгконгу укључивала је и 12-минутни ватромет у луци Викторија Харбор, што је најдуже трајање ватромета у том граду икада, уз присуство десетина хиљада људи.

Нова 2024. година стигла је претходно у Јужну Кореју, Северну Кореју, Јапан, Аустралију, Нови Зеланд и Кирибати. У главном граду Јужне Кореје, Сеулу, у Босингак павиљону одржана је церемонија одбројавања, објавио је Скај њуз.

У главном граду Северне Кореје, Пјонгјангу, поводом Нове године организован је ватромет на Тргу Ким II Сунга.

Велики број људи окупио се у храму у центру јапанске престонове Токију, да би присуствовали традиционалној церемонији звоњења и одбројавања, познатој као Јоја но Кане.

Нова година је претходно стигла у источне делове Аустралије, укључујући њене највеће градове Сиднеј, Канберу и Мелбурн.

Дуго очекивани спектакуларни ватромет на сиднејском Харбор Бриџу и Опери осветлио је градско небо, уз узбуђено клицање великог броја посматрача, преноси ББЦ.

Нова 2024. година дочекана је и на Новом Зеланду, а у највецем новозеландском граду Окланду са Скај тауера, највише зграде у земљи, организован је ватромет.

Нова година прво је стигла на пацифичку острвску државу Кирибати.

 БОНУС ВИДЕО - ВЕЧЕРЊЕ НОВОСТИ ВАМ ЖЕЛЕ СРЕЋНУ НОВУ ГОДИНУ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

ФИНАЛЕ ПРЕ ФИНАЛА: Мбапе против Јамала у највећем блокбастеру Светског првенства до сада!