СЕДАМ САТИ ШЕТЊЕ СВЕМИРОМ: Руски космоунаути међу звездама

Танјуг

31. 10. 2022. у 17:16

РУСКИ космонаути ће 17. новембра провести седам сати у шетњи свемиром ван Међународне свемирске станице (МСС), изјавио је космонаут Роскосмоса Дмитриј Петелин.

СЕДАМ САТИ ШЕТЊЕ СВЕМИРОМ: Руски космоунаути међу звездама

Руски космонаути имају највеће искуство у васиони

Петелин и његов колега Сергеј Прокопјев ће провести шест сати и 50 минута у активностима ван свемирске станице, преноси ТАСС.

Њихова колегиница Ана Кикина ће им пружати подршку из МСС-е.

Космонаути ће отворити врата свемирске станице 17. новембра у 5:20 ујутру по московском времену.

Руски космонаути су последњи пут шетали свемиром 2. септембра, а тада су Олег Артјемијев и Денис Матвејев провели више од седам сати у активностима ван МСС-е.

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

НБА ШОК! Никола Јокић опет повређен!