ФРАНЦУСКИ ЈЕЗИК УЧИ 60.000 СРПСКИХ ЂАКА: Министар просвете Дејан Вук Станковић са амбасадором Пјером Кошаром
Министар просвете проф. др Дејан Вук Станковић разговарао је са амбасадором Републикe Фрaнцуске Пјером Кошаром. Он је истакао да Република Србија има изузетну билатералну сарадњу са Републиком Француском, посебно у области образовања.
министарство просвете
- Разговарали смо о постојећој и будућој сарадњи у области образовања. Препознајући обострани интерес учења француског језика у циљу јачања културних и привредних веза наше две земље, дефинисали смо даље правце развоја сарадње и подршке - рекао је министар Станковић.
Он је навео да је Република Србија 2018. године постала придружени члан у Међународној организацији Франкофоније, те да ће посвећено радити како би Србија постала пуноправни члан ове организације.
Министарство просвете има добру и дугорочну сарадњу са Француском амбасадом и Француским институтом у Београду. Француски језик у основном и средњем образовању изучава више од 60.000 ученика и он је међу прва три страна језика по заступљености у школама“, истакао је он.
На састанку је наведено да Француска посебну пажњу и подршку посвећује изучавању француског језика у Србији, нарочито, у билингвалним одељењима.
Министар је навео пример Гимназије у Пироту, за чије билингвално одељење традиционално влада велико интересовање ученика због квалитетне наставе, као и веза са француском компанијом која послује у том граду.
Уважавајући значај Француске школе у Београду, Министарство просвете ће, како је навео министар, кроз интерсекторску сарадњу, подржати оптимална решења у циљу повећања обухвата ученика.
Препоручујемо
ОСВОЈИЛИ 10 МЕДАЉА: Велики успех полазника Центра за таленте "Никола Тесла"
13. 03. 2026. у 11:03
САРАДЊА СА РУСИЈОМ У ОБЛАСТИ ОБРАЗОВАЊА: Стипендије Московског државног института
12. 03. 2026. у 12:07
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)