ЗНАЊЕМ И ВЕШТИНОМ ДО УСПЕХА: У Врњачкој Бањи представљен Национални модел дуалног образовања
У организацији Канцеларије за дуално образовање, уз подршку врњачке локалне самоуправе и Регионалне привредне коморе, ученицима из Врњачке Бање и Краљева представљен је Национални модел дуалног образовања као основ за успешан каријерни развој и јачање веза између образовања и тржишта рада.
Општина Врњачка Бања/Д.Јелићанин
- Овај модел образовања је део законског оквира у Србији од 2017. године на нивоу средњег, а од 2018. и на нивоу високог образовања, пружајући младима знање, вештину, самопоуздање, самопоштовање и јаснију визију сопствене будућности. Многи ученици желе да наставе школовање по овом моделу и у систему високог образовања, што показује његов позитиван утицај – рекла је проф. др Габријела Грујић, директорка Канцеларије за дуално образовање.
Општина Врњачка Бања/Д.Јелићанин
Похваљујући рад овдашње Угоститељско-туристичке школе, она је истакла предности дуалног образовања међу којима су и тимски дух, аналитичност, критичко размишљање, одговорност и посвећеност.
- И што је, можда најважније, рађа се љубав према свом месту и својој земљи – нагласила је Грујић. - Млади људи желе да остану овде, у Врњачкој Бањи, у Србији, да граде своју будућност знањем и вештинама које су стекли.
Препоручујемо
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)