РАЗМЕНА УЧЕНИКА СА ТУРСКОМ: Боравак у 10 стручних школа

Љиљана Бегенишић

14. 05. 2025. у 15:50

Министарство просвете саопштило је да два турска министарства - Mинистарство националног образовања и Министарство културе и туризма - спроводе Међународни програм размене ученика у пољу стручног и техничког образовања.

РАЗМЕНА УЧЕНИКА СА ТУРСКОМ: Боравак у 10 стручних школа

архива

У оквиру овог програма, ученици из различитих земаља имаће прилику да уче у 10 различитих стручних школа у Анкари, Истанбулу, Анталији, Бурси, Конију, Баликесиру и Орду у Турској, у 8 различитих поља стручног образовања.

Рок за пријаве за овај програм је 23. мај 2025. године.

Писмено и усмено тестирање ће бити одржано у периоду између 15. и 20. јуна 2025. године.

Ученицима који испуне критеријуме за учешће у програму, биђе обезбеђени путни трошкови, месечна стипендија, смештај, здравствено осигурање и подршка за таксу за боравишну дозволу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Игра је подигнута на виши ниво уз празничне бонусе