ЈАВНИ ПОЗИВ МИНИСТАРСТВА ПРОСВЕТЕ: Обука наставника физике у ЦЕРН-у
МИНИСТАРСТВО просвете расписало је јавни позив за подношење пријава наставника који реализују наставу физике у гимназијама, средњим стручним школама и основним школама за похађање обуке из области елементарних честица у ЦЕРН-у, Швајцарска
Фото: Принтскрин
Циљ јавног позива је избор наставника физике који квалитетом рада промовишу физику као наставни предмет и на тај начин унапређују квалитет наставе и резултате учења физике као природне науке.
Учесници позива су: наставници гимназија, средњих стручних школа и основних школа. Предвиђено је, да обуци присуствује 10 наставника физике гимназије, 3 наставника физике средње стручне школе и 2 наставника који реализују наставу физике у основној школи.
Обука ће се реализовати од 9 – 13. децембра 2024. године у CERN-у, Швајцарска. Путни трошкови, трошкови смештаја и исхране су покривени од стране министарства и Српског програма сарадње са CERN-ом.
Рок за пријављивање кандидата је до 4. новембра 2024. године до 8.00 часова.
Обука у оквиру Српског националног програма сарадње са CERN-ом 2024 је у области елементарних честица и представља прилику продубљивања иницијалних знања наставника и информисања о најновијим научним пројектима ове научне области.
Препоручујемо
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)