СТУДИЈЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ЈЕЗИКУ НА КРАГУЈЕВАЧКОМ УНИВЕРЗИТЕТУ: Ове академске године 300 страних студената
Програми на енглеском језику, којих је све више на крагујевачком Универзитету, привукли су ове године више од 300 страних студената. Медицину на Факултету медицинских наука студира 256 студената из укупно 18 земаља света.
Фото : КН
Највише их је из Индије, а има и студената из Француске, Марока, Алжира, Нигерије, Туниса. Присутност крагујевачког Факултета медицинских наука на чувеној Шангајској листи годинама уназад и увођење и наставе фармације на енглеском језику, неки су од најзначајнијих бенефита за стране студенте.
Они похађају и часове српског језика, који се одржавају у организацији Центра за српски као страни језик, при Филолошко-уметничком факултету.
У плану је даље ширење програма на енглеском језику и на осталим факултетима. Опремање Центара изврсности У Крагујевцу, где ће хиљаду и по студената слушати наставу, привући ће ће свакако још студента из иностранства.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА БУДУЋЕ БРУЦОШЕ: Пријемни на Филолошком факултету 29. и 30. јуна
14. 05. 2026. у 14:05
БЕСПЛАТНЕ ОНЛАЈН ПРИПРЕМЕ: За будуће бруцоше на Пољопривредном факултету
13. 05. 2026. у 11:13
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)