РАЗМЕНА СТУДЕНАТА ТЕХНИЧКИХ НАУКА: Наши професори у посети Универзитету у Ингоштату у Немачкој

Љ.Б.

09. 09. 2024. у 13:59

Висока делегација Универзитета у Београду посетила је Технички универзитет у Инголштату у Немачкој.

РАЗМЕНА СТУДЕНАТА ТЕХНИЧКИХ НАУКА: Наши професори у посети Универзитету у Ингоштату у Немачкој

универзитет у београду

Универзитет представљали су ректор проф. др Владан Ђокић, декан Машинског факултета проф. др Владимир Поповић, декан Технолошко-металуршког факултета проф. др Петар Ускоковић, декан Електротехничког факултета проф. др Дејан Гвоздић и декан Саобраћајног факултета и изабрани проректор за међународну сарадњу проф. др Небојша Бојовић.

Са колегама из Инголштату договорена је динамична сарадња, пре свега размена студената и учешће у заједничким истраживачким пројектима у области техничких и технолошких наука и инжењерства.

Добродошлицу на један од најпознатијих техничких универзитета у Немачкој нашој делегацији пожелео је председник ТХИ проф. др Валтер Шобер, а у разговорима су учествовали и потпредседници ове установе проф. др Данијел Гросман и проф. др Елке Фајфел, декан Електротехничког и факултета информационих технологија ТХИ проф. др Андреас Хагерер и челници департмана проф. др Дирк Хефт, проф. др Бернард Аксман, проф. др Серен Гретруп, Соња Бедингтон и Фиона Нимсер.

Током дводневне академске посете, делегација Универзитета у Београду срдачно је дочекана и у централи компаније Ауди, као и у више техничких лабораторија и одсека ТХИ.

Технички универзитет примењених наука у Инголштату је немачки државни универзитет, тренутно са око 6.500 студената на пет факултета на више од 80 студијских програма. Централни фокус истраживања и наставе су у технологији и бизнису.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ШОК: Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон

ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"

БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.

06. 04. 2026. у 19:11

Коментари (0)

НИКОЛА ЈОКИЋ ЗАПАЊИО ХРВАТЕ! Не могу да верују шта је Србин управо урадио, одмах су га ставили на насловне стране