БРОНЗА ЗА ФИЗИЧАРЕ: Успех наших гимназијалаца на Међународном турниру у Будимпешти

Б.Б.

18. 07. 2024. у 14:44

НА Међународном турниру младих физичара, који је одржан у Будимпешти од 11. до 17. јула, екипа Србије је освојила бронзану медаљу.

БРОНЗА ЗА ФИЗИЧАРЕ: Успех наших гимназијалаца на Међународном турниру у Будимпешти

Фото: Математичка гимназија

Петочлани тим су чинили Вук Димитријевић, Вукашин Остојић и Огњен Јанковић, ученици Математичке гимназије, Дуња Димитријевић ученица гимназије "Светозар Марковић" из Ниша и Душан Лазић, ученик гимназије из Краљева.

- Сви чланови екипе су показали узузетно знање и вештине у решавању задатака, постављању теоријских модела и експеримената, али и дебате - саопштила је Математичка гимназија. -   Сви такмичари чланови Удружења младих физичара које има за циљ да промовише природне науке.

Лидери екипе били су Милош и Петар Петрашиновић са Физичког факултета у Београду.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".

22. 01. 2026. у 17:27

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (0)

ЗВЕЗДА НА КОРАК ОД ЕВРОПСКОГ ПРОЛЕЋА: Малме без мотива, црвено-бели лове кључне бодове у Шведској