ДИГИТАЛНА НОСТРИФИКАЦИЈА ДИПЛОМА: Универзитет у Новом Саду део европског пројекта

Б.Б.

06. 02. 2024. у 19:00

УНИВЕРЗИТЕТ у Новом Саду ће у наредне две и по године, захваљујући новом пројекту под називом ЕПИР, који је финансиран из ЕУ програма Еразмус плус, дигитализовати процес признавања страних високошколских исправа ради наставка образовања.

ДИГИТАЛНА НОСТРИФИКАЦИЈА ДИПЛОМА: Универзитет у Новом Саду део европског пројекта

Фото: Универзитет у Новом Саду

Суштина пројекта је да се кандидатима из било које државе омогући да на лакши и доступнији начин покрену и прате нострификацију страних високошколских исправа ради наставка образовања на неком од факултета у саставу партнерских универзитета.

Пројекат покретања и вођења поступка признавања страних високошколских исправа ради наставка образовања електронским путем (E - procedure of institutional recognition of foreign higher education documents - EPIR) одобрен је за финансирање у склопу Еразмус+ позива "Партнерства за сарадњу КА220" из 2023. године. Поред Универзитета у Новом Саду, који је координатор пројекта, партнери су: Политехнички универзитет у Анкони (Италија), Универзитет "1. децембар 1918." у Алба Јулији (Румунија), Свеучилиште у Сплиту (Хрватска) и Агенција за квалификације (Србија).

Ова новина ће омогућити већу мобилност, пре свега страних студената, ефикасност и економичност, као и унапређење процеса рада на Универзитету у Новом Саду и свим партнерским институцијама. Пројекат траје од 31. децембра 2023. до 30. јуна 2026. године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (0)

ПАРТИЗАН НАШАО ТРЕНЕРА? Пабло Ласо стиже у Хумску...