ВЕЋИНА НА "БУЏЕТУ" РОДИТЕЉА: Истраживање међу студентима Универзитета у Београду

Б.Б.

12. 06. 2023. у 14:18

СТУДЕНТИ Универзитета у Београду углавном живе у домовима или код родитеља, не раде, за студије издвајају мање од 30.000 динара месечно. Око 79 одсто њих издржавају родитељи, јер им је тешко да ускладе посао и обавезе на факултету, показало је истраживање студената Факултета политичких наука.

ВЕЋИНА НА БУЏЕТУ РОДИТЕЉА: Истраживање међу студентима Универзитета у Београду

FOTO: Arhiva novosti

Више од трећине испитаника користи услуге у студентским домовима, 29,3 одсто живи с родитељима или старатељима, а три одсто живи код родбине или пријатеља. Сваки четврти академац живи као подстанари и то 14 одсто са "цимером" или "цимерком", док је око 13 одсто подстанара.

Највећи број испитаних живот у дому је оценио просечном оценом 3,24, а близу три четвртине њих је задовољно или врло задовољно квалитетом хране у студентским мензама.

Огромна већина студената од чак 82,3 одсто учесника истраживања сматра да је неопходно у некој мери смањити цене услуга у студентским мензама јер би то довело до финансијског олакшања студија самофинансирајућим студентима.

Услуга Студентске поликлинике углавном користи само за редовне систематске прегледе током студија. Ипак се више од половине студената залаже за неки вид повећања здравствених капацитета намењених студентима. Академци сматрају да им радна пракса током студирања не може помоћи приликом запошљавања.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
САД И ТЗВ. КОСОВО ХОЋЕ ДА ИМА СОПСТВЕНУ СРЕБРЕНИЦУ! Председница лажне државе у перфидној игри оптужила Београд

САД И ТЗВ. КОСОВО ХОЋЕ ДА ИМА СОПСТВЕНУ СРЕБРЕНИЦУ! Председница лажне државе у перфидној игри оптужила Београд

ПРЕДСЕДНИЦА лажне државе Косово Вљоса Османи, и поред тога што још нису прескочили последњу станицу ка чланству у Савету Европе - гласање на Комитету министара 17. маја најављује да ће породице несталих моћи да туже Србију Европском суду за људска права за повреду права на живот њихових најмилијих.

29. 04. 2024. у 07:00

Коментари (0)

ДА ЛИ ЈЕ ЈУТАРЊА РАКИЈИЦА ОТРОВ ИЛИ ЛЕК? Стручњак за токсикологију разбила митове (ВИДЕО)