ВАЗДУХОПЛОВНА ДОБИЈА ДОМ УЧЕНИКА: Планирана изградња објекта у близини школе
ВАЗДУХОПЛОВНА академија ће добити дом за смештај ученика. Како сазнајемо, планирана је пренамена парцеле у близини школе, где ће бити изграђен ученички дом.
Фото Н.Скендерија
Према речима Горана Цвијовића, директора Ваздухопловне академије, Влада Србије планира да у наредне две године уложи 65 милиона евра у реконструкцију, опремање, изградњу објеката за потребе школовања кадра у овој и Високој школи струковних студија ваздухопловне академије, која је уписала прву генерацију бруцоша.
- У плану је и набавка опреме - авиона, хеликоптера, симулатора. Прави се велики ваздухопловни центар који ће, можда, бити међу два или три у Европи - каже Цвијовић. - Тренутно су у току радови на реконструкцији зграде где ће бити смештен симулатор за "ерабас 320", а у другој фази биће набављен још један.
У протекле три године Град и Секретаријат за образовање и дечју заштиту су у ову школу уложили око 50 милиона динара. Тренинг центар школе након реконструкције у потпуности испуњава све ваздухопловне стандарде. У склопу реконструкције замењен је кров објекта, спољна и унутрашња столарија, сви подови, учионице и кабинети су након 90 година добили паркет, реконструисани су мокри чворови и замењене водоводне и канализационе инсталације. Урађена је нова фасада а све учионице и кабинети су климатизовани.
Препоручујемо
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.
06. 12. 2025. у 10:31
Коментари (0)