ИЗ МОГ РАКУРСА: Уметност фотографије Филипа Понсеа

М. Н. М.

18. 05. 2021. у 18:29

ИЗЛОЖБА радова Vanishing point француског фотографа Филипа Понсеа (1963-2015) постављена је у галерији Француског института у Србији, као део актуелног Београдског месеца фотографије, а потрајаће до 22. маја.

ИЗ МОГ РАКУРСА: Уметност фотографије Филипа Понсеа

Фото: Филип Понсе

Изложбу је припремио Оливије Гаде.

Понсе се професионално бавио фотографијом и паралелно с тим студирао филозофију у класи Жан-Мориса Моноајеа, а овенчан је бројним признањима за свој фотографски рад и његова дела увршћена су у колекције Народне библиотеке Француске.

Смисао Понсеових фотографија је дискретан, као да је у ишчекивању, из њих извиру бројне приче, тонови и покрети: варијације, прелудијуми и фуге - речено је о овој поставци.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (0)

НЕМА ПРЕДАЈЕ, КОСОВО ЈЕ СРБИЈА! Навијачи Селте одушевили цео стадион на мечу против Звезде (ФОТО)