ПРВИ ПУТ “НА ПУЧИНИ”: Мрожек на цени Шабачког позоришта

В.В.С.

30. 03. 2021. у 17:26

КОМАД “На пучини” познатог пољског писца Славомира Мрожека у редитељском читања Ивана Томашевића, биће премијерно изведен вечерас на сцени Шабачког позоришта – најављују из овог театра.

ПРВИ ПУТ “НА ПУЧИНИ”: Мрожек на цени Шабачког позоришта

ФОТО: В. Митрић

Ауторску екипу чине Драгана Радојевић, Анета Томашевић, Кристина Пајкић, Слађана Пајчић, Владимир Милојевић и Синиша Максимовић. У оригиналној верзији позоришног комада сви ликови су мушкарци, док у адаптираном тексту нове представе, уместо мушких ликова, појављују се жене.

Три жене јасно скициране као представнице три друштвена слоја: оног који би да једе а стално остаје гладан, оног који размишља и своју немоћ тумачи филозофијом и оног који манипулацијом остварује своје циљеве”, истиче редитељ, готово комплетан аутор представе

Писац Славомир Мрожек ( преминуо 2013, године) веома је популаран драмски аутор, а његови комади се изводе широм Европе. У Србији су на позоришним сценама била играна његова дела – “Емигранти”, “Пешице”, “Полицајци”.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - краљице злочина

ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"

КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.

21. 01. 2026. у 16:48

Коментари (0)

ШАРМАНТАН ЈЕ И ЗГОДАН: Ивана Николић признала - Волела бих да се заглавим у лифту са Чедом Јовановићем