ПОЧЕЛЕ ПРОБЕ „МАЧОРА У ЧИЗМАМА“: У новој подели чланови ансамбла „Бухе“
У ПОЗОРИШТУ „ Бошко Буха“ у току су пробе представе „Мачор у чизмама“, по тексту Игора Бојовића и у режији Југа Радивојевића.
Позориште "Бошко Буха"
Овај комад већ је са великим успехом игран у истом театру, у режији Милана Караџића.
Представа је зведена више од три стотине пута, а 1995. године је учествовала на Стеријином позорју. Тада је Игор Бојовић добио Стеријину награду за текст савремене комедије, Милан Караџић ванредну Стеријину награду за режију, Герослав Зарић за сценографију, а Божана Јовановић и Герослав Зарић били су добитници награда Удружења уметника примењених уметности и дизајнера.
У новој подели чланови су ансамбла „Бухе“: Александар Радојичић, Урош Јовчић, Виктор Савић, Зоран Цвијановић, Борка Томовић, Катарина Марковић, Горан Јевтић, Милош Влалукин и Ненад Ненадовић, а као гост појавиће се Игор Дамњановић, који је и аутор сценског покрета и помоћник редитеља. Сценограф је Југ Радивојевић, костимограф Татјана Радишић, кореограф Милица Церовић, а комозитори су Александар Локнер и Бајага. Премијера је најављена за 29.април на сцени Театра „Вук“.
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)