СРПСКИ "КЕЛТИ" НА БЕРЛИНАЛУ: Чувени филмски фестивал, у онлајн издању

А. П.

02. 03. 2021. у 09:56

ОНЛАЈН издање 71. Берлинског филмског фестивала почело је јуче, а у оквиру програма "Панорама" налази се и филм "Келти" српске редитељке Милице Томовић, који ће на Берлиналу имати светску премијеру.

СРПСКИ КЕЛТИ НА БЕРЛИНАЛУ: Чувени филмски фестивал, у онлајн издању

Фото Промо

Овогодишње издање чувеног фестивала биће одржано у два дела. До 5. марта одржава се онлајн такмичење и додела награда, док ће пројекције филмова за јавност бити омогућене од 9. до 20. јуна. Планирано је да неке пројекције буду на отвореном.

Милица Томовић, за "Новости", каже да јој ова пандемијска година није уливала много наде.

- Од прошле године кад смо завршили филм, пратили смо само како се фестивали гасе и прелазе на онлајн форму (ако не грешим сви сем Венеције), што је само по себи веома тужно и обесхрабрујуће. Вест да смо прошли на Берлинале нас је све продрмала и разубудила и повратила онај елан кад смо снимали, јер некако као да постоји шанса да ће га заиста људи видети. Нарочито уз сазнање да на Берлиналу поред мартовског онлајн издања, постоји могућност и за ревију филмова у јуну - што би тек била посебна прича - каже нам Милица.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

ЧИТАВ ГРАД У АУСТРИЈИ ОСТАО ЗАТЕЧЕН ЗБОГ СРБА: Ево шта су урадиле делије (ВИДЕО)