БЕСПЛАТНИ ОНЛАЈН КОНЦЕРАТИ ИМС: Мистичне виолончеисткиње у музеју
СЕРИЈУ бесплатних онлајн коцерата Историјски музеј Србије и удружење "UNICA ART", настављају у петак, 12. фебруара у 19 часова.
ИМС
Шести концерт класичне и популарне музике у оквиру циклуса "Музиком кроз музеј", представља квартет "Mistik cello". Овај музички састав чине виолончелисткиње Јасмина Мима Врбанић, Невена Бурсаћ, Марија Пудар и Сандра Грујић, а њихов наступ моћи ће да се прати на "Јутјуб" каналу и "Фејсбук" страници Историјског музеја Србије. На програму су дела композитора Ерика Сатија, Џејмса Хорнера, Јана Тијерсена, Астора Пијацоле, Бена Кинга, Адел, Ендрју Лојд Вебера и евергрин композиције "Sway", "Despacito" и "Девојко мала".
Особеност концерта у оквиру циклуса "Музиком кроз музеј", је и извођење по једне нумере изненађења од српских композитора из музичке архивске грађе ИМС. Будући да се концерт приказује пред Дан заљубљених, нумера изненађења ће бити инспирисана овим романтичним празником.
Препоручујемо
Пооштрена правила за доделу Оскара: АИ глумци и сценаристи не могу бити номиновани
02. 05. 2026. у 23:00
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)