ВУЧИЋ О ФИЛМУ "ДАРА ИЗ ЈАСЕНОВЦА": Све је верно приказано!
05. 01. 2021. у 22:00

Фото: Д. Миловановић
ПРЕДСЕДНИК Србије Алексанадр Вучић у интервјуу за "Вечерње новости" говорио је о филму "Дара из Јасеновца" који је гледао на посебној пројекцији.
- Глумци су фантастични. Веома је важно што је такав филм направљен и поносан сам што је држава у њега уложила озбиљан новац. Нико није хтео, а ни смео, да прави филм о Јасеновцу, и хвала Гаги Антонијевићу што је ово урадио храбро и отворено и што га није срамота да и у Холивуду покаже: ово смо ми Срби страдални. Све је верно приказано. Језива слика. Више је него јасно на ком месту се радња дешава. Уверен сам да ће и Антонијевићу и нама који смо помагали тај пројекат судити део овдашње антисрпске јавности, а у региону и у свету да не говорим. Срећан сам што ће наша деца која у школама не уче довољно о Јасеновцу, макар кроз један филм моћи да виде колика је била трагедија нашег народа.
Цео интервју председника Вучића за "Новости" читајте у божићном двоброју!
Фото: В.Н.
Konacno se neko setio da snimi film o stradanju Srba u ozloglasenom logoru Jasenovac. Posle njega nista nece biti isto. Inace film je drzavni projekat. Sve pohvale.
Sve pohvale za ovaj film. Doslo je vreme da se kroz film pokazu sve grozote koje su srbi doziveli.
Strasne stvari su se desavale srbima u logoru jasenovac.
Ovaj film ce prikazati grozne stvari koji su se desile srbima u logoru jasenovac.
Konacno je dosao red i na to da se posveti paznja neduzno stradalima u Jasenovcu. Odlican projekat.
Коментари (25)