ЊЕН ГЛАС СЛУШАЛА ЈЕ ЦЕЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Од короне преминула позната хрватска глумица
ОД последица корона вируса у загребачкој Новој болници преминула је хрватска позоришна, телевизијска и филмска глумица Ђурђа Ивезић. Преминула је у 84. години живота.
Фото: Принтскрин
Била је мајка две кћерка и бака четворо унука, којима се потпуно посветила након активног глумачког ангажмана.
Биће памћена по бројним телевизијским улогама као што су „Смоговци“, „Време ратно и поратно“, „Љубав на брачни начин“, као и филмским улогама као Алма Новак у „Х8“, као Ани у „Човик од Свита“ и многим другим.
Ипак свима је прирасла срцу дајући глас „Калимеру“ изговарајући „То је права неправда!“. Многим цртаним ликовима удахнула је душу: као Бетy Кременку у „Породица Кременко“ , „Штрумпфовима“, Бакица у „Силвесртровим и Чичијевим тајнама“ те „Летећим медведићима“.
Цео свој животни век као глумица провела је у матичном позоришту Комедија бриљирајући у представама „Дундо Мароје“, „ОК“, „Гуслач на крову“, “Јалта Јалта”, “Прича са западне стране" и другима.
(Вечерњи.хр)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу
АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.
16. 07. 2026. у 14:34
НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)
Снажне експлозије одјекнуле су у четвртак увече у центру Дубаија, док су изнад града, према извештајима очевидаца, пресретнути пројектили током обновљених иранских напада на циљеве у Уједињеним Арапским Емиратима.
16. 07. 2026. у 19:15
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)