ПРЕМИНУО МИЛОЈЕ ПОПОВИЋ КАВАЈА: Отишао писац речи чувене корачнице “Марш на Дрину”
10. 10. 2020. у 17:06
УМРО је књижевник Милоје Поповић Каваја.
Најновије из рубрике
У ЛАВИРИНТУ МАШТЕ И КРЕАТИВНОСТИ: У Галерији "Атријум" изложба ликовног ветерана Радослава Раше Голубовића
ВЕТЕРАН наше ликовне сцене Радослав Раша Голубовић, који су својим радовима истражује границе између стварног и апстрактног, између уметности и свакодневног живота, између фотографије, цртежа и фотокопија, представља се београдској публици. У галерији "Атријум", Библиотеке града Београда, отворена је његова изложба "Колажи".
17. 07. 2026. у 18:09
ПОЛА ВЕКА ДУБОКЕ ЈЕДНОСТАВНОСТИ: Јубилеј Милије Белића, после Париза обележен и у Чачку (ФОТО)
ВЕЛИКИ јубилеј, пола века рада сликара, вајара и теоретичара уметности Милије Белића, већ обележен у Паризу, где деценијама живи и ствара, објављивањем капиталне монографије и ретроспективом у тамошњој галерији Abstract project у Србији је заокружен у оквиру Међународног симпозијума "Уметност и папир" у Чачку.
17. 07. 2026. у 16:02
УМРЛА ЧУВЕНА ДАМА СА ГОЛУБОВИМА ИЗ "САМ У КУЋИ": Добитница и награде Оскар
ГЛУМИЦА Бренда Фрикер, која је освојила Оскара, али се прославила улогом у "Сам у Кући 2" и ТВ серији "Хитна Помоћ", преминула је у 81. години.
17. 07. 2026. у 15:47
За четири филма - шест Златних арена: Успех српске кинематографије на Филмском фестивалу у Пули
НА Свечаној додели награда 73. Пулског филмског, у Истарском народном казалишту, у категорији хрватске мањинске копродукције, српским филмовима припало је чак шест Златних арена!
16. 07. 2026. у 16:25
РАЊИВОСТ ЈЕ ИЗВОР НЕВЕРОВАТНЕ СНАГЕ: Интервју - Јованка Станојевић, сликар и доцент на ФПУ, о успеху на међународној сцени
НА престижној међународној манифестацији Women in Art Fair у Лондону, главна награда у огромној конкуренцији, припала је недавно нашој Јованки Станојевић, доценту на Факултету примењених уметности у Београду.
16. 07. 2026. у 10:00
Lubo Egerić
10.10.2020. 17:21
Počivaj u miru , veliki čoveče!
Miro Markovic
10.10.2020. 17:24
Поштовани Милоје, сада можеж да пишеш Божјим анђелима песме да певају по рају небеском. Ове и долазеће генерације Срба ће певати Твоје речи "Марш на Дрину" све док и последњег Србина има на Земљи. Молим се Богу да Твоји стихови и музика Биничког ускоро постану званична химна Србије, јер у Првом светском рату храбри Срби су доказали да су они непобедиви народ и да ће вечно живети као митска птица феникс. Моје искрено саучешће породици, пријатељима и поштоваоцима Милоја Поповића, Каваје.
žarko živanović
11.10.2020. 07:36
BIO JE VELIKI I NEUMORNI RADNIK I ENTUZIJASTA. MI U GRADIŠTU PAMTIĆEMO GA I PO NADAHNUTOJ BESEDI NA "CAREVČEVIM DANIMA ~