РАДОВИ ВЛАДИМИРА ТОМИЋА У ГАЛЕРИЈИ "БЛОК": Суочавање са самим собом
ИЗЛОЖБА слика и цртежа Владимира Томића у "Блок" галерији на Новом Београду (Јурија Гагарина 221), биће отворена 2.октобра, у 19 часова. Управо су слике, цртежа и теорија уметности, области које су у фокусу аутора рођеног у Оџацима 1986.
Цртежи
- Концепт изложбе је повратак субјекту у смислу повезивања простора дела и унутрашњег простора субјекта, наглашавајући квалитет и квантитет њихових међуодноса. Суочавање субјекта са делом и са самим собом преко стоји као основа овог концепта, и на тај начин изложбени простор, простор посматрајућег субјекта и простор дела постају једно - истиче Томић, који ради као асистент на Академији ликовних уметности у Требињу.
Препоручујемо
ПРЕМИНУО ЛЕГЕНДАРНИ КРИС РИЈА: Певач чувене песме "Driving Home for Christmas"
22. 12. 2025. у 16:26
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)